Звільнення окупованої росією Херсонщини: військовий експерт назвав варіанти та терміни

Військовий експерт Інституту майбутнього Іван Ступак розповів, яким чином можна звільнити тимчасово окуповану територію Херсонщини і скільки це займе часу.

Про це він розказав у коментарі для ІА «ПІКА».

Зазначимо: керівник оборони Миколаєва і Миколаївської області генерал-майор Дмитро Марченко заявив, що загарбників у Херсоні ЗСУ битимуть «з двох боків».

«Генштаб планую цю операцію і все тримає під контролем. Є два варіанти, як можуть розгортатися події. Перший: наші війська не штурмують Херсон у жодному разі, адже це призведе до повного знищення міста, а воно українське і там багато наших цивільних. Як ми знаємо, міські бої зазвичай знищують місто до нуля, бачимо за аналогією Маріуполя. Тож швидше за все ЗСУ оточуватимуть Херсон, аби відрізати росіян від постачання озброєння, техніки і підкріплення.

Другий варіант: якщо наша армія не може відразу дотягнутися до Кримського перешийка, то вона у такому разі артилерією відрізаєм росіянам постачання підкріплення особового складу і техніки, тобто віддалено працюватимуть ЗСУ на цьому напрямку», – зазначив експерт.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

І додав: «Поки ми наступатимемо, а росіяни вже нервують і не погоджуються помирати в Україні, ще й без грошей, тому вони швидко залишатимуть місто, особливо якщо бачитимуть ймовірність його оточення. Навіть якщо ЗСУ оточать Херсон, то, на мою думку, більшість окупантів здасться, якщо їм пообіцяти «теплу ванну».

На скільки я бачу, ЗСУ можуть визволити Херсон у серпні, якщо ситуація на фронті буде стабільною і не буде перебоїв зі снарядами. У такому разі вже до вересня наша армія може вийти на кордом з окупованим Кримом».

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: