«Воювати бронепотягами сьогодні – просто смішно»: військовий експерт про росію

Нещодавно стало відомо, що в тимчасово окупованому Мелітополі партизани підірвали російський бронепотяг, пошкодивши залізничне полотно і техніку росії. Крім того, також зупинились і 10 цистерн із паливно-мастильними матеріалами ворога. Проте цікаве тут інше – наскільки актуально сьогодні використовувати такі методи як бронепотяг у війні? Про розповів військовий експерт Михайло Жирохов.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

Як росія захищає власні потяги?  

росія почала прикривати свої потяги ще починаючи із 2016-го року. Але це було виключно, як у часи Другої Світової війни: попереду якась дрезина, на яку встановлена радянська зенітна система Зу-23-2 та й все. Тобто, це такий собі «самопал», якщо можна так висловитись. А от бронепотяги росії знаходились на півночі Кавказу і з початком повномасштабної війни їх перетягнули через кримський міст на півострів, а далі у Херсонську область.

Чому рф їх використовує?

Тут справа у тому, що росіяни дуже консервативні та вважають, що сучасна війна йде за всіма законами Другої Світової. Вони думають, що їхні потяги, які постачають пальне, набої та все інше, будуть першою ціллю для українських спецпризначенців, диверсантів та військових. Тому в книзі написано, що потрібно прикривати такі ешелони бронепотягами чи воєнізованими озброєними майданчиками, от вони це й роблять. Тобто, росія просто діє згідно з методичками столітньої давності.

Наскільки актуально сьогодні використовувати бронепотяги?

Це смішно – воювати сьогодні бронепотягами. Настанови Другої Світової війни писались при наявності величезної кількості партизанського руху. Якщо пам’ятаєте, під час Другої Світової була дуже поширена так звана «рейкова війна» і всі партизани – від Федорова до Ковпака – займались тим, що підривали залізницю.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Зараз, при наявності артилерії та ракетного озброєння, це виглядає, м’яко кажучи, архаїчно. Це тактика, яка давним-давно застаріла. Умовно кажучи, один наш боєць тероборони чи ЗСУ, маючи «Джавелін» або NLAW, може знищити будь-які рейки чи бронепотяг. Причому, він це зробить з такої відстані, що ніхто й не побачить, звідки «прилетіло». Тобто, сучасне озброєння дозволяє працювати на зовсім інших масштабах і відстанях. Іншими словами, російський бронепотяг навіть не збагне, що сталось. У часи Другої Світової війни – так, бронепотяг мав сенс, бо напади відбувались лише зблизька, але не зараз.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: