Наскільки реальний обмін захисників Маріуполя? Політолог розповів про «козир» України

Політолог Ігор Петренко розповів, на скільки реальним буде обміняти захисників Маріуполя, яких евакуювали із “Азовсталі” на окуповану територію.

Про це Петренко сказав у коментарі ІА «ПІКА».

Зазначимо: 16 травня із заблокованого окупантами комбінату “Азовсталь” у Маріуполі до медзакладу в Новоазовськ евакуювали 53 важкопоранених українських бійця. Ще 211 осіб через гуманітарний коридор були доправлені в Оленівку.

Експерт, зауважив, що процес евакуації почався саме тому, що були досягнуті певні домовленості під гарантії наших партнерів – ООН, Червоного Хреста та інших країн.

«Україна би на це не погодилася, якби не мала вже певного плану. Звичайно, ми не довіряємо рф і розуміємо всю підступність росіян, але в України є певні «козирі», – зазначив Петренко. – Путін доволі зацікавлений у збереженні переговорів між рф та Україною, оскільки чудово розуміє, що у військовому плані у росії є величезні проблеми, тому рано чи пізно доведеться сідати за стіл переговорів з Україною. Хоча росія зараз і намагатиметься зламати ситуацію на фронті, та все одно їй треба буде повертатися до переговорів».

При цьому політолог додав, що позиція нашого президента Володимира Зеленського дуже жорстка: якщо щось станеться із захисниками Маріуполя, невідповідно до встановлених домовленостей, весь цей процес перемовин припиниться. Власне позиція України стала жорсткішою, завдячуючи нашій армії.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

«Тому, на мою думку обмін захисників Маріуполя відбудеться, проте тут варто бути обережним і не робити різких заяв, поки всі вищезгадані воїни, які обороняли Маріуполь, не повернуться на підконтрольну Україні територію», – резюмував він.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: