Успіння Пресвятої Богородиці щороку відзначається 28 серпня. 2022 року воно випадає на неділю.
Це велике церковне свято було встановлено на згадку про земну кончину Діви Марії; а в народному календарі воно відоме під назвою Перша Пречиста. OBOZREVATEL розповідає про головні традиції та прикмети на Успіння.
Історія Успіння Пресвятої Богородиці
Згідно з переказами, якось, коли Діва Марія молилася, їй явився архангел Гавриїл і сповістив, що незабаром вона постане перед Богом. У якості підтвердження свого явлення Гавриїл подарував Богородиці пальмову гілку.
У день успіння учні Ісуса Христа, які з проповідями подорожували світом, дивом опинилися в Єрусалимі для прощання з Божою Матір’ю. А сам Син Божий у супроводі душ праведників зійшов на землю, щоб забрати на небо тіло й дух Богородиці, пише “Обозреватель”.
Що потрібно зробити на Успіння Пресвятої Богородиці – традиції
28 серпня бажано відвідати святкове богослужіння. У храмі варто поставити свічку та помолитися за близьких, особливо дітей. Також існує традиція освячувати колоски та насіння з нового врожаю.
На Успіння завершується двотижневий Успенський піст, тому до столу можна подавати будь-які страви. Серед них, за звичаєм, має бути освячений хліб.
Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica
Що не можна робити на Успіння Пресвятої Богородиці
Успіння – велике свято, у яке не варто займатися фізичною працею та роботою по дому. Під забороною також гучні гуляння та зловживання алкоголем.
У народі вважається, що на Успіння не можна нічого різати та в цілому використовувати гострі предмети, а також готувати їжу, ходити босоніж по росі, носити старе, брудне або незручне взуття, розпалювати вогонь і стригтися незаміжнім.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Курс долара, можливий дефолт і ріст цін: що очікує українців найближчим часом?
- Генерал Романенко: «Росіяни готують наступ на півдні України, американці «прокидаються»
- Російські ракети з території білорусі: як нам відповісти?
- Яким чином і коли ми деокупуємо Крим?
- Чому цей опалювальний сезон буде «найскладнішим за час незалежності України»