Системи залпового вогню MLRS, які просить Зеленський: що це і для чого вони Україні? – військовий експерт

Президент Володимир Зеленський заявив: очікує, що результатом другої зустрічі у форматі “Рамштайн” буде надання Україні необхідної зброї для захисту своїх територій, зокрема американських реактивних систем залпового вогню (MLRS). Про це Зеленський сказав у ході брифінгу після переговорів із прем’єр-міністром Португалії Антоніу Коштою. Військовий експерт Інституту майбутнього Іван Ступак розповів, для чого нам ця зброя та яку перевагу вона дасть нам на полі бою.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

У чому переваги MLRS M270?

Сама абревіатура «Multiple Launch Rocket System» перекладається як реактивна система залпового вогню. Вона б’є дуже далеко і влучно. Крім того, ми зможемо її дуже швидко опанувати. Це не якась радянська чи інша стара система, яка давно неактуальна і які зараз часто використовує російська армія, це новітні технології. Радянська зброя такого класу нібито й хороша, виконує свої функції, але поступається у багатьох аспектах, зокрема й дальності польоту ракети.

Що дасть нам використання цих систем на полі бою?

В нас із подібної зброї сьогодні є «Гради», «Смерчі» та «Урагани», вони всі схожі між собою і створені на основі радянських зразків. Вони, фактично, відрізняються лише дальністю пострілів. MLRS – схожа зброя, але вона набагато ефективніша. MLRS, наприклад, оснащена радарами і ці ракети набагато більш точні. Вони, можна сказати, «хірургічно точні», тобто похибка відхилення від цілі вкрай мала. Вона становить не 30 метрів, як у російської зброї, а до 4-х метрів. Ба більше, 4 метри «хиби» вважаються великою відстанню для MLRS M270.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Крім того, дальність польоту такої ракети дозволяє нам нищити ворога на безпечній для нас відстані. Тобто, ми будемо влучно бити по позиціях росії з такої відстані, з якої ворог не зможе дістати нас своєю артилерією. Навіть якщо вони вирахують місце нашої дислокації, вони не зможуть до нас «дотягнутись».

Довідка:

M270 MLRS (Multiple Launch Rocket System) — американська реактивна система залпового вогню на гусеничній базі БМП «Бредлі» виробництва компанії Vought. РСЗВ M270 призначена для виконання в будь-який час доби та за різних погодних умов бойових завдань з ураження і знищення з закритих вогневих позицій на відстанях понад 30 км районів зосередження військ та бойової техніки, позицій ствольної та реактивної артилерії противника, районів розгортання його сил і засобів протиповітряної оборони, вантажних автомобілів, легкоброньованих бронетранспортерів, а також командних пунктів, вузлів зв’язку та інших площинних цілей

Характеристики:

Маса: 24 560 кг.

Довжина: 6970 мм.

Висота: 2620 мм.

Калібр: 227 мм.

Кількість: 12 зарядів

Максимальна дальність стрільби: 80 00 м.

Площа ураження: 25 000  м²

Екіпаж: 3 людини

Час залпу: 48 с.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: