Чи стане «декларація порозуміння» між УПЦ і ПЦУ початком створення справді Єдиної церкви в Україні? Аналітик розповів деталі
На сьогодні представники московського патріархату змушені йти на примирення та поступки, аби тільки їхні храми не закрили. Можуть робити це і з власних інтересів, можливо навіть й ідейних.
Про це у коментарі для ІА «ПІКА» сказав політичний аналітик Олександр Кочетков.
Зазначимо: Представники духовенства Православної Церкви України та Української Православної Церкви узгодили “декларацію порозуміння” і закликали ієрархів розпочати офіційний діалог між УПЦ і ПЦУ.
«Але це не те рішення, яке можна назвати таким, що відбулося і має обов’язкову силу для всіх церков і приходів. Варто пам’ятати, що у церковних справах процеси можуть тривати навіть не десятиліттями. Тобто справи вирішуються дуже повільно, якщо не тисне держава і обставини, однак якщо держава тисне, то нічого у результаті не виходить», – зазначив Кочетков.
Та все ж ми бачимо, за словами експерта, що рашисти такі умови поставили, що навіть промосковські церковники з УПЦ МП змушені робити кроки назустріч Єдиній помісній церкві України.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
«Проте це поки документ не найвищого рівня у церковному сенсі. Для конкретних церковних рішень існує Собор, до якого навіть долучають православних вірян. Та процес об’єднання триває і є ознаки, що він рухається у правильному напрямку, хоча до фінішу ще далеко», – підсумував аналітик.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Діагноз «русскій або «за кораблем»! Чому росіян невдовзі закриють у залізному «гетто»
- Чи потрібно усіх представників державної влади перевіряти на співпрацю з рф? Політолог назвав нюанси
- “Наступатимуть росіяни, а білоруси займатимуть території”: експерт розповів про ймовірний наступ ворога з півночі
- «Путіну вигідно шантажувати світ»: експерт розповів, як Захід має реагувати на крадіжки рф зерна з України
- “Це також наука”: чи варто українським дітям повертатися за парти?
- «Такі рішення породжують корупцію»: Клочок розкритикував рішення Генштабу контролювати переміщення українців по Україні
- «Це рішення треба було ухвалювати ще 5 років тому»: адвокат про легалізацію короткоствольної зброї