«Буде кровопролиття і розвал імперії»: генерал-лейтенант проаналізував три західні сценарії закінчення війни

Кандидат військових наук та генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко проаналізував три основні сценарії подальшого розвитку війни росії проти України, які розглядають посадовці та аналітики у країнах Заходу.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

«Цей аналіз проросійський: тут аналізують усе з боку дій росії і наслідків для неї, тому він необ’єктивний. Україна натомість зараз у центрі подій, а в цьому аналізі її ніби не існує, адже хоча рф і почала цю війну, але Україна все змінила і для росії, і для світу, і для себе. Це головне», – наголосив експерт.

І продовжив оцінку сценаріїв:

Перший: росія зможе поступово захоплювати нові і нові території у Луганській і Донецькій областях.

«Тут основним критерієм буде швидка і масова поставка важкого озброєння, техніки і логістичне забезпечення. Якщо ситуація залишатиметься на тому рівні, що є зараз, то перший сценарій виглядає реалістичним», – зауважив військовий.

Другий сценарій – якщо жодна зі сторін не матиме змоги просуватися і війна тягнутиметься у позиційній фазі місяцями чи навіть роками, з великими втратами для обох сторін та наслідками для світової економіки.

«Якщо ж Україні західні партнери будуть надавати зброю, аби військові потенціали ЗСУ і армії рф зрівнялися (зауважу, що військовий потенціал росії, тобто сукупність рівня підготовки, озброєння, логістика, перевищував український у три рази. Третину ЗСУ знищили, але дві треті залишились. Також росіяни наростили свій військовий потенціал і почали другий етап військової операції), то можливий другий варіант. Але тіьки якщо нам допоможуть військово піднятися до рівня рф. Але  десятиліття війна триватиме, адже це нікому не вигідно і цього ніхто не допустить.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

На перемир’я країни вийдуть ще у цьому році, а мир для України настане тільки тоді, коли буде третій варіант можливий: Україна завдасть поразки росії і в них буде зметений режим, бо імперія не терпить поразок», – додав Романенко.

Третій сценарій: росія скоригує свої цілі, заявить, що нібито досягла того, чого збиралася, і спробує підготувати грунт для завершення бойових дій.

«Загалом третій варіант теж можливий, якщо Захід виконає свої обіцянки і буде масово і швидко постачати зброю і ми розіб’ємо росію. А росіяни і оточення путіна цього не пробачить: буде кровопролиття і розвал імперії».

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: