Як нам допоможуть нові дрони та ракети від США? – думка військового

Нещодавно стало відомо, що Пентагон передасть Україні високоточні ракети з лазерним наведенням на суму $22,6 млн. За інформацією ЗМІ, США планує закупити для ЗСУ 70-мм ракети APKWS на суму $22,6 млн, а також безпілотники Switchblade та Puma. Шо це за зброя і як вона вплине на хід російсько-української війни? Про це розповів радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Леонід Поляков.

Як працює ця зброя?

Switchblade – це так званий «дрон-камікадзе». Він може перебувати у повітрі приблизно 1 годину і його бойового заряду достатньо, аби знищити танк або броньовану машину. Це давно відома нам зброя і про її доставку мова йшла ще з кінця березня, тому нам буде необхідно мінімум часу на її освоєння. Про безпілотники PUMA почали говорити пізніше, але їх опанувати набагато легше. Вони можуть запускатись з руки і призначені для розвідки. Повітряна розвідка – це «очі» артилерії на полі бою, а дрони – це головні постачальники розвідувальних даних про позиції ворога. Зауважте: ми щодня збиваємо по декілька російських дронів, якими вони ведуть розвідку і наводять власну артилерію, і це дуже добре, бо ворог не знає, куди йому коректувати вогонь. А тепер такі дрони є в нас і ми будемо прицільніше стріляти по позиціях росії. Ну а APKWS – це ракети, які розраховані для ураження ворожих цілей з літаків та гелікоптерів. Це ракета, яка наводиться за допомогою лазеру і б’є вона дуже точно. Це щось схоже до «Джавелінів» та систем NLAW.

Які переваги ми отримаємо на полі бою?

Як ми розуміємо, вся ця зброя може використовуватись у комплексі. Ба більше, разом ці речі стають дуже ефективною наступальною зброєю: ми робимо розвідку, знищуємо ворожі танки та броньовані машини з дронів, збиваємо їхню тактичну авіацію та наземні машини ракетами APKWS з-під крил наших літаків і йдемо в атаку. Звісно, таким озброєнням можна і захищатись, але те, що нам все це передали разом, свідчить про дуже високий наступальний потенціал. «орки» готуються до наших наступів і для того, щоб проривати підготовлену оборону, необхідні барражувальні боєприпаси, тобто ті, які здатні тривалий час в режимі очікування знаходитися в повітрі в районі цілі та оперативно атакувати її після отримання відповідної команди від оператора, або виконувати завдання, передбачене закладеним алгоритмом.

Характеристики зброї:

APKWS

Advanced Precision Kill Weapon System – це модернізований варіант 70-мм некерованих авіаційних ракет Hydra, оснащених лазерним наведенням для точкового ураження цілей на землі. Пуски APKWS можуть виконуватись і з наземних носіїв.

Довжина: 1,87 м

Діаметр: 70 мм

Розмах крила: 24,3 см

Вага: 15 кг

Швидкість: 1000 м/с (3600 км/год)

Дальність: 1100-5000 м при пуску з гелікоптера; 2–11 км під час пуску з літака

Наведення: напівактивне лазерне.

Кругове можливе відхилення: <0,5 метра

Двигун: існуючі двигуни Hydra 70

Боєголовка: існуюча боєголовка Hydra 70

Switchblade

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Це тактичний боєприпас, що барражує, розроблений американською компанією AeroVironment. Несе боєголовку і призначений, залежно від модифікації, для атаки живої сили, незахищеної техніки та броньованих цілей. Досить малий для того, щоб оператор міг переносити БПЛА у себе в рюкзаку, і запускається з багатьох наземних, морських та повітряних платформ. Існує у двох варіантах – Switchblade 300 та Switchblade 600, а також у неозброєній модифікації Blackwing. Загальна дальність керованого польоту становить 10 км, але у зв’язку з невеликим розміром акумулятор обмежений часом польоту в 10 хвилин. Це робить його непридатним для розвідки, але він залишається корисним для недорогої поразки далеких цілей та допомоги у звільненні підрозділів, притиснутих ворожим вогнем.

маса, кг

2.5 (Switchblade 300)

24.7 (Switchblade 600)

Швидкість, км/год

Switchblade 300:

101 км/год (політ);

160 км/год (атака);

Switchblade 600:

113 км/год (політ);

185 км/год (атака);

Довжина, мм

495 (Switchblade 300)

1300 (Switchblade 600)

PUMA

RQ-20 «Puma» (Puma – Pointer Upgraded Mission Ability) — легкий безпілотний літальний апарат, створений американською компанією «AeroVironment» (перший політ — 2007 рік).

Це невеликий літак-розвідник, який можна запустити прямо з руки. Літак здатний літати під управлінням оператора або орієнтуючись самостійно з використанням GPS-навігації. Тривалість польоту БЛА зросла більше ніж удвічі в порівнянні з попередниками. А в рамках реалізації експериментальної програми ВПС США зі створення нових джерел живлення для безпілотних апаратів він і зовсім показав рекордну для свого класу тривалість польоту понад 9 годин. На борту безпілотник може нести чотири камери спостереження, з яких дві камери — оптичні і дві камери, що працюють в інфрачервоному діапазоні.

Довжина: 1,4 м

Розмах крил: 2,8 м

Максимальна злітна маса: 5,9 кг (6,12 кг для версії AE)

Потужність двигуна: 1 к.с.

Максимальна швидкість: 83 км/год

Крейсерська швидкість: 37 км/год

Радіус дії: 15 км

Тривалість польоту: 2 год, у версії AE вона зросла до 3,5 год

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: