Як на окупованій території врятуватися від мобілізації до ЗС росії: поради експерта

Є кілька варіантів уникнути мобілізації у Збройні сили росії для українців, що мешкають на тимчасово окупованій території нашої держави рф.

Про це у коментарі ІА «ПІКА» розповів керівник Центру військово-правових досліджень, член політради партії «Сила і Честь» та політексперт Олександр Мусієнко.

«По-перше, зараз у Запорізькій області, у районі Мелітополя (є така інформація) діє дуже ефективно українське підпілля. Партизани вже наносять серйозну шкоду окупантам і знищують позиції російських військових. Варто шукати шляхи приєднатися до партизанів», – зазначив він.

«Хто не бачить себе у партизанах, тому краще було раніше виїжджати з окупованої території на підконтрольну територію українському уряду. Натомість ті, хто залишився, їм варто не показуватися публічно, аби окупанти не знали, що вони є. Тобто краще вже ховатися, якщо є така можливість. Але варто розуміти, що російські окупанти та спецслужби рф, коли заходять на певну територію, подекуди роблять так звані «обходи», вишукуючи громадян», – додав Мусієнко.

Якщо так склалося, продовжив експерт, і вже силою забрали й відправляють воювати, потрібно при першій же нагоді шукати будь-яку можливість здатися українським військовим, пояснюючи факти і обставини, що тебе примусово кинули на війну.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

«Таких людей візьмуть у полон, а перевірити дані людини після цього дуже просто, якщо це громадянин України. Є контррозвідка, правоохоронні органи і вони працюють з такими людьми і визначають, чи людину примусово кинули на фронт воювати за окупантів, чи це диверсант», – резюмував політексперт.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: