«Соромно!» Що робити з московським патріархатом в Україні? Відповідь експерта

В перші дні агресії рф проти України ми почули проукраїнські заяви від митрополита Онуфрія, він навіть звертався до росії щодо визволення бійців «Азову», які заблоковані в Маріуполі, але зараз все повернулось на вихідні позиції.

Про це у коментарі ІА «ПІКА» розповів політичний аналітик Олександр Кочетков.

Зазначимо, синод УПЦ МП заявив, що діяльність попереднього президента Петра Порошенка щодо здобуття Томосу й заснування української єдиної помісної церкви стали одним із приводів для вторгнення Росії у 2022 році.

«Зауваження про те, що Томос начебто став причиною війни, – це абсолютна дурня. Така сама, як те, що росія напала на Україну, аби захищати російськомовне населення. Це виявлення агресивної суті недоімперії, яка ховає за військовими авантюрами неефективність своєї влади. І з боку московського патріархату це така зовсім недолуга і нерозумна позиція, за яку навіть соромно», – зауважив він.

Так-от, переконаний політтехнолог, якщо від початку агресії рф вони зробили два кроки вперед щодо можливості свого існування в Україні, то після цієї заяви – п’ять кроків назад. Мабуть, якась інструкція з москви або іншим чином на них вплинули.

Чи варто заборонити УПЦ МП в Україні?

«Держава не повинна втручатися у церковні справи, відповідно до Конституції. Але треба створити рівні економічні умови для будь-яких релігійних громад будь-кого спрямування, адже УПЦ (МП) ще має певні преференції, звільнення від податків та певні пільги. Це треба вирівняти і проголосити достатньо чітко: приналежність церков повинні вирішувати релігійні громади, саме віряни мають вирішити, до якого патріархату належати», – додав експерт.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Треба, за словами Кочеткова, дати можливість громадянам вирішувати,  але ті, хто не хоче переходити до ПЦУ, мають називатись філіал РПЦ. І нехай громади вирішують, чи вони згодні ходити до Російської церкви.  Забороняти церковні установи не треба, адже це зробить з них мучеників.  Просто обкласти податками і тоді питання поступово вирішиться.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: