Окупація Херсонщини: чому ця область важлива стратегічно та як вигнати звідти окупантів? Думка експерта

Однією з цілей російської військової агресії проти України є захоплення Півдня України і окрім того, що окупанти прагнуть залишити сухопутній коридор до окупованого Криму, ще й намагатися окупувати інші території, аби звідти йти на Одесу звідти і тоді на Придністров’я.

Про це у коментарі ІА «ПІКА» розповів керівник Центру військово-правових досліджень, член політради партії «Сила і Честь» та політексперт Олександр Мусієнко.

«Звичайно, це треба сприймати як один з сигналів того, що росія добровільно з тимчасового окупованих територій південних областей України йти не збираються. Відповідно є розуміння, що там їм з українського боку потрібно створити такі жорсткі умови і нанести таких втрат та завдати поразки, аби росіяни з цих територій були вимушені відступити або ж їх відкинути військовим шляхом», – розповів він.

Буде контрнаступ?

Тож, за словами експерта, у майбутньому так чи інакше українські воїни будуть поступово відкидати звідти російські війська, переходячи у контрнаступ, коли для цього виникатимуть сприятливі умови з точки зору воєнно-оперативної обстановки. При цьому коли командування вважатиме, що тих чи інших сил і засобів на певних напрямках достатньо, аби переходити ефективно та переможно у контрнаступальні дії.

Таки запровадять «рубльову зону»?

«А щодо того, що росія анонсує на Херсонщині «рубльову зону» і буде проводити там агітацію за референдуми, думаю, як мінімум окупанти ці плани відтерміновують через те, що у них немає  можливості там створити навіть якусь пропагандистську картинку. Адже понад 90% населення нелояльне до окупантів і виходить на проукраїнські мітинги, виганяє окупантів навіть без зброї, хоча, на жаль, є там і колаборанти і зрадники. Тому росії складно провести на цих територіях навіть щось на зразок сфальсифікованого референдуму», – додав Мусієнко.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Окупантам, продовжив експерт, вигідна ця територія не тільки тим, що можна отримувати в Крим водопостачання з території України, а й важлива для них і Каховська ГЕС.

Окупація Херсонщини економічно послаблює Україну?

«Також для росіян будь-який успіх щодо захоплення українських територій важливий. Адже, окрім того, що наші люди там заблоковані, окупація цих територій послаблює Україну в економічному плані, оскільки зараз немає нормального доступу до морських перевезень у Чорному морі, які до портів в Азовському морі – Бердянська і Маріуполя. Росіяни це також розуміють і намагаються будь-якими способами втримати Херсонщину зокрема. А це один із елементів геноциду, спрямованого проти українського народ з боку росії», – резюмував Мусієнко.

Нагадаємо:

З 1 травня окупанти збираються запроваджувати на Херсонщині російські рублі.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: