«Це стало потрясінням для світу»: Ніцой пояснила значний інтерес міжнародної спільноти до української мови та культури

Колись заяви про те, що треба виводити українську на рівень міжнародних мов, сприймали як жарт. А сміялися зокрема й тому, що наша мова свого часу була зацькована у самій Україні.

Про це у коментарі для ІА «ПІКА» розповіла громадська діячка та дитяча письменниця Лариса Ніцой.

«Натомість зараз такі заяви більш ніж доречні, адже зріс інтерес до нашої нації як якось феноменальної нації, яка в центрі Європи так відважно бореться. Адже світ давав Україні лише 72 години опору проти рф, а тут раптом нація так бореться з агресором: вся піднімається, вгризається у свою землю та свободу. Це справді стало потрясінням для всього світу», – зазначила вона.

Тому відповідно, за словами Ніцой, інтерес до нашої мови та культури зріс неабияк. І перш за все до мови, адже мова – це ідентичність нації.

«При цьому цю значну зацікавленість до нашої нації і мови я б тицяла навіть не зросійщеним українцям, які досі говорять російською мовою, а саме українцям показувала, аби вони окрилялися і впевненості набиралися. Будьте нарешті міцними, нарешті з хребтом –  у питаннях мови», – наголосила громадська діячка.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Також вона зауважила: «От в Латвії, в Ризі, 45% росіян залишилося жити, і латвійці, знаючи статистику, зуміли поставити свою мову на правильні позиції, а ми в Україні в мирний ще час, коли росіян було 17% у нашій державі, панькалися і загравали з ними».

Нагадаємо:

З початку повномасштабної війни росії проти України на популярній платформі для вивчення мов Duolingo кількість охочих вивчити українську мову зросла на 577%.

«Найбільше тих, хто вивчає українську мову — у США, їхня кількість з початку війни зросла на 554%. Українська мова досягла піку в США 28 лютого і відтоді залишається стабільною. Кількість людей у ​​Польщі, які вивчають українську мову, з початку війни зросла на 2677%».

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: