Чорноморський флот рф: наскільки він грізний і як його знешкодити? – думка військового

Попри те, що ЗСУ знищили флагман чорноморського флоту росії корабель «москва» та затопили ще кілька інших суден, військово-морські сили росії залишаються у Чорному та Азовському морях.  Військовий експерт Михайло Жирохов розповів, наскільки цей флот є загрозливим для України і що необхідно зробити, щоб знешкодити його.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

Яку загрозу сьогодні несе для України чорноморський флот рф?

Загрози є дві. По-перше, це умовна висадка морського десанту, який укріпить наземні позиції російської армії. По-друге, це стрільба ракетами «Калібр» по наших містах та інших цілях на суші. Те, що морський десант сьогодні майже неможливий, це зрозуміло. З 4-х великих десантних кораблів, які були в росії у Чорному морі, один затонув у бердянському порту, а ще два отримали такі пошкодження, які не дозволяють їм брати активну участь у морських операціях. Тобто, вони можуть висадити до тисячі осіб, але це буде смерть для них.

Із пострілами «Калібрів» наразі ми не можемо нічого вдіяти за допомогою тієї зброї, яка у нас сьогодні є. Після того, як рф втратила «москву», вона зрозуміла, що Україна має певні протикорабельні ракети і відвела всі свої судна на відстань у 200 км. від берега. Це радіус, за який не б’є ні «Нептун», ні «Гарпун».

Туреччина закрила протоку Босфор, яка з’єднує Середземне та Чорне моря і росія не може скористатись нею, щоб ввести нові кораблі. Чи мають росіяни якісь альтернативи для підсилення свого чорноморського флоту?

Так, у них є перехід між Каспійським та Азовським морями і вони за останні роки відпрацьовували такі маневри. Тобто, вони можуть стріляти крилатими ракетами із Каспійського моря, а частину малих ракетних кораблів  можуть через Волгодонський канал перевести у Азовське, а потім і в Чорне море та окупований Крим.

Чи можемо ми якимось чином знешкодити чорноморський флот росії?

Наразі ні. Для нейтралізації російського чорноморського флоту потрібна операція із задіянням сил і засобів, яких ми наразі не маємо. Це може бути, наприклад, великий масований удар ракетами «Томагавк» або за допомогою ракет, які запускаються з літаків Б-52. Сьогодні такі мають західні країни, у першу чергу США.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Крім того, рф запускає ракети і з підводних човнів, а їх підловити можна лише на місці стоянки, бо в морі це майже неможливо. Тим більше, що субмарини ворога відійшли від берега на ті ж 200 км. У нас немає ні морської авіації, ні необхідних безпілотників, аби ефективно знищувати російські кораблі. Америка пообіцяла нам передати безпілотні судна, але треба розуміти, що вони мають поміститись у літак К-17, а там небагато місця. тобто, це не буде та допомога, яка нам необхідна. Якби ми контролювали частину Чорного моря і США могли б надати нам допомогу через Босфор, було б набагато ефективніше, а так нам це не дуже допоможе. Тобто, знищити чи знешкодити чорноморський флот росії ми наразі не можемо. Хоча тут усе залежить від американського «меню». Буде відповідна зброя – будуть нові можливості.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: