100 років чи 6 місяців: скільки Україні треба часу на розмінування територій після війни? – думка експерта

Під час спільної прес-конференції з президентом Аргентини Альбертом Фернандесом Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що проблема нерозірваних боєприпасів маже турбувати Україну найближчі 100 років.

“Ті, хто живе в Німеччині, знають, що бомби часів Другої світової війни все ще часто зустрічаються… Україна повинна підготуватися до боротьби з наслідками цієї війни протягом наступних 100 років”, – сказав він.

Волонтер, політик та медіаексперт Євген Рибчинський розповів, скільки часу буде необхідно Україні, аби ліквідувати усі наслідки війни.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

За словами експерта, все залежатиме від того, скільки ще триватиме війна.

«Для того, щоб оцінювати такі речі, необхідно знати, скільки часу ще триватиме російсько-українська війна. Наприклад, уряд США вже висунув думку, що ми увійшли у затяжну фазу війни і це протистояння точно не завершиться до нового року. Фактично, ті п’ять хвиль санкцій, які вже були впроваджені проти росії, ще не призвели до тих наслідків, які очікувались – росія досі продає свої енергоносії. Ба більше, вона краде наше зерно і продає його на світових ринках, переважно в Африку. Тому наш ворог ще має запас міцності й нам треба на це зважати», – пояснив він.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Євген Рибчинський також додав, що якщо війна закінчиться негайно, то нам буде достатньо шести місяців для розмінування наших територій.

«Якщо путін помре найближчим часом, а це дуже ймовірно, і війна завершиться, то це не триватиме дуже довго. Якщо ми змогли розмінувати Чонгар, умовно кажучи, за тиждень, то чому б нам не розмінувати всі інші міста протягом півроку? Звісно, так чи інакше, ми ще будемо знаходити якісь російські міни чи снаряди, як сьогодні їх знаходять німці. Та що тут говорити – в наших лісах також досі є снаряди Другої світової. Проте убезпечити міста від неконтрольованих вибухів ми зможемо за шість місяців», – додав експерт.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: