З’явилися нові деталі стрілянини нацгвардійця в Дніпрі

У ході стрілянини на заводі “Південмаш” у Дніпрі, яку влаштував нацгвардієць Артемій Рябчук, один із поранених зумів здійняти тривогу, а частина підрозділу забарикадувались у кімнаті.

Про це інформує Укрінформ з посиланням на брифінг МВС у Дніпрі.

“Не можу обійти (увагою. – ред.) героїзм бійців Національної гвардії, які активно чинили опір правопорушнику і, ризикуючи власним життям, забарикадували приміщення, не даючи, таким чином, поставити під загрозу життя інших військовослужбовців зміни, які перебували в кімнаті відпочинку.

А також героїчні дії іншого військовослужбовця, якого було тричі поранено. Тим не менш, він зміг втекти й оперативно повідомити всі чергові служби про сигнал тривоги та розпочати відповідне реагування”, – заявив заступника міністра МВС Євген Єнін.

За даними, оприлюдненими на брифінгу, загалом варта на заводі налічувала 23 військових. Із них лише 5 перебували на посту, решта – відпочивали в спальних приміщеннях.

Речниця Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян додала, що оприлюднені в медіа відеозаписи, на якому Рябчук нібито зізнається в ході допиту, долучать до слідства. Однак слідчі будуть з’ясовувати обставини запису та правдивість свідчень окремо.

Крім того, Сапьян зазначила, що будуть досліджувати, як ці відео опинилися в журналістів.

До слова:

У військовій частині Національної гвардії у Дніпрі, в якій солдат-строковик Артем Рябчук розстріляв своїх побратимів по службі, раніше трапилося 2 самогубства. Вони сталися протягом двох років: перше – 2018 року, друге – 2019 року.

Про це повідомив командувач Нацгвардії Микола Балан на брифінгу у Дніпрі, пише ТСН.

Балан повідомив, за попередньою інформацією, мовиться про 2 військових. Командувач Нацгвардії уточнив, що вони “зробили це ледь не на камеру”. Після цього він доручив керівництву підготувати аналіз по військовій частині, в якій трапилися самогубства. Більше деталей він не повідомив.

Нагадаємо: