За допомогою NASAMS ми створимо «повітряний паркан» навколо України – Жданов

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський закликав західних партнерів швидше надавали Україні зброю для захисту від російської агресії. На тлі нових обстрілів російськими ракетами Києва та інших українських міст, Зеленський окремо наголошує на протиповітряній обороні (ППО).

У відповідь на це Адміністрація президента США Джо Байдена готується оголосити про відправку Україні передової системи ППО NASAMS (Норвезький зенітно-ракетний комплекс, НЗРК). Заявити про відправлення зброї Штати мають цього тижня.

“За інформацією офіційних осіб, адміністрація Байдена придбає Україні передову зенітно-ракетну систему NASAMS середньої і великої дальності, яка дозволить Україні захищати свої сили з великої відстані”, – мовиться в повідомленні.

Військовий експерт Олег Жданов розповів, чому такі системи ППО є ефективними і як ми можемо їх використовувати.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

Що таке NASAMS і як він працює?

Це протиракетний комплекс середнього та великого радіусу дії. Середній – це до 100 км., а дальній – більше. Саме NASAMS максимально може бити на 160 км. Тобто, якщо ворожа ракета підлітає на таку відстань до місця, де розташовується ППО, ми відразу можемо її збивати. Це система, яка за будь-якої погоди «помічає» ворожу ракету, визначає її траєкторію та вражає її у небі, не підпускаючи на небезпечну відстань.

Чому ми досі не отримали такого роду ППО?

Просто прийшов час і нам США готові надати цю зброю. Досі Штати вважали, що нам така зброя не є потрібною, але тепер вони бачать, що ситуація змінилась. Комплекси NASAMS, найімовірніше, Америка закупить у Норвегії та віддасть нам. До речі, саме радіолокаційні станції від цих систем вже працюють в наших частинах ЗСУ. Залишилось дочекатись пускових установок, а це може тривати і до кінця поточного року.

Де і яким чином ми можемо використовувати таке озброєння?

Такі системи ППО можна використовувати по-різному і тут все залежить від кількості комплексів, які нам нададуть. Наприклад, їх можна виставити біля кордону з росією та білоруссю, створивши таким чином «повітряний паркан» навколо України. Крім того, системи NASAM можна розмістити біля наших найбільших міст, убезпечивши їх. Як я вже казав, радіус дії таких засобів ППО складають 160 км, тобто їх можна розташувати на відстані 320 км одне від одного, закривши весь простір між ними.

Єдина проблема у нас залишиться із прикордонними містами, як наприклад Харків, бо там залишається дуже мало часу на реакцію комплексу. Але той же Київ ми зможемо захистити від російських ракет.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Довідка:

Норвезький зенітно-ракетний комплекс (Norwegian Advanced Surface to Air Missile System, (NASAMS) – це мобільна батарея зенітних ракет протиповітряної оборони середньої та великої дальності. НЗРК став першою наземною системою, де були використані ракети AIM-120 AMRAAM (Advanced Medium Range Air-to-Air Missile — «вдосконалена ракета повітря — повітря середньої дальності») та перша на Заході ракетна система з локаторним наведенням. NASAMS — ЗРК середньої дальності. Основне призначення — знищення повітряних об’єктів супротивника на середніх та малих висотах за будь-яких метеорологічних умов.

Дальність: від 2.5 до 160 км

Висота цілі: від 30 м до 16 км

Час реагування: 10 с

Час розгортання/згортання: 15/3 хв

Швидкість цілі: до 1000 м/с

Зенітні керовані ракети:

Вага ЗКР: 150.7 кг

Вага бойової частини: 22 кг

Довжина ЗКР: 3.6 м

Діаметр: 17.8 см

Швидкість ЗКР: до 1020 м/с

Перевантаження: до 40 g

Час напрацювання: 300 годин

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: