Українські військові покинули Афганістан (фото)

Особовий склад українського національного персоналу Місії НАТО в Афганістані “Рішуча Підтримка” повернувся в Україну.

Про це 9 червня, інформує пресслужба Міноборони.

“Увесь особовий склад українського національного персоналу Місії НАТО в Афганістані “Рішуча Підтримка” повернувся в Україну у період від 1 по 5 червня 2021 року рейсом літака Повітряних сил ЗС України Іл-76МД”, – йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що планове повернення відбулося відповідно до рішення сторони НАТО щодо завершення діяльності Місії, яке було ухвалене 14 квітня 2021 за результатами проведення засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ і міністрів оборони держав-контрибуторів Місії.

До складу Тренувально-дорадчої Місії НАТО “Рішуча підтримка” в Ісламській Республіці Афганістан входив 21 військовослужбовець Збройних Сил України.

Основними завданнями українського національного персоналу були: виконання обов’язків на посадах штабних офіцерів у Штабі Місії РП-А; ведення інженерної розвідки шляхів руху, об’єктів та місцевості; виконання заходів з протидії застосуванню саморобних вибухових пристроїв та знешкодження вибухонебезпечних предметів; чергування у складі сил зведеного загону швидкого реагування тощо.

Отриманий досвід під час виконання завдань Місії НАТО “Рішуча підтримка” українські військовослужбовці застосовуватимуть на Батьківщині. Зокрема, виконуючи завдання за призначенням з протидії збройній агресії РФ в районі проведення операції Об’єднаних сил, зазначили в оборонному відомстві.

Раніше ми інформували: