У Міноборони хочуть випустити жінок-військовослужбовців у підборах на марш до Дня Незалежності.
Ідею назвали “лютим трешем”, а міністру оборони Андрію Тарану на знак протесту вручили пару жіночих туфель.
Детально інформує “Обозреватель”.
Що сталося?
1 липня Міноборони оприлюднило фотографії репетиції військового параду до 30-річчя Незалежності України. На них курсантки вчаться марширувати на підборах.
“На минулому параді дівчата були в повсякденній формі одягу і зі зброєю. Цього року, наскільки мені відомо, вони вперше підуть у парадній формі й без зброї. Курсантки йтимуть у туфлях на підборах. Тому зараз почали тренуватися ходити в цьому взутті”, – сказав викладач Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка, майор Євген Балабушка.
У мережі така ідея викликала шквал обурення. Через критику Міноборони навіть закрило можливість коментувати відповідний пост у своєму Facebook.
“Лютий сором. Дівчата служать у такій самій військовій формі, що і хлопці, дівчата носять таке саме військове взуття (талани), що і хлопці. Чому вони змушені витримувати багатогодинні тренування на підборах, на яких апріорі під час несення служби не ходить взутою військовослужбовка ЗС України?” – йдеться в публікації Жіночого ветеранського руху.
Представниця “Європейської солідарності” Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала рішення Міноборони “печерним уявленням керівництва країни про сучасну армію”.
“Шокована інформацією про те, що жінки на параді в День Незалежності будуть на шпильках. Це що взагалі таке? Ми будуємо натовську армію або сексистський заповідник совка?”
Рада протестує проти нерівності
Сьогодні група народних депутатів під час виступу в Раді вимагала пояснень і вибачень від міністра оборони Андрія Тарана. На знак протесту йому навіть подарували туфлі з підборами.
Політики також просять відомство провести службове розслідування – хто ухвалив відповідне рішення і скільки коштів було витрачено на закупівлю каблуків.
Заступниця глави парламенту Олена Кондратюк, виступаючи з трибуни, назвала ситуацію “лютим трешем”. А її колеги обурилися тим, що “жінок перетворюють на карнавальних ляльок, які повинні розважати натовп”. Також вони заявили про байдужість на стандарти НАТО і рівні права.
Українці готові захищати свої права
Бурхлива реакція українців на ситуацію в армії – це ознака готовності суспільства обстоювати своє право на гендерну рівність, вважає директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.
“Реакція соцмереж показала, наскільки нас вже дістало те, що керівництво, зокрема Міноборони, не розуміє якихось загальнозрозумілих цінностей. Марширувати в каблуках – це не про повагу до солдатів жіночої статі. Це про те, щоб якимсь умовним генералам або глядачам параду було приємно дивитися на жінок. Але солдати в армію йдуть не для цього. Вони хочуть служити, виконувати свій обов’язок і працювати”, – зазначила вона.