“США можуть ввести в Україну власну армію”: експерт розповів, що це буде за контингент

Політичний та економічний експерт Growford Institute Валерій Клочок розповів, який континген військ може ввести в Україну США. 

Про це він заявив у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

“Якщо брати до уваги попередню практику участі США у різних війнах, то це може бути будь-що – від миротворців до регулярної армії. Тому наразі про це говорити не варто. Який контингент, яка його роль і так далі – все залежатиме від конкретної ситуації та домовленостей на рівні глав та урядів держав. Наприклад, Польща неодноразово заявляла і продовжує це робити, що вона готова відправити свій військовий контингент в Україну. Тобто, поляки готові воювати з росією, але не на території Польщі. США сповідують приблизно такі самі цінності. В тексті резолюції йшлось про охорону стратегічних об’єктів, які не перебувають у зоні активних бойових дій, але ми ж розуміємо, що американська армія може ще й навчати наших військових використовувати їхню техніку, яка невдовзі прибуде в Україну”, – сказав експерт.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

І додав: “По-друге, можлива і безпосередня участь армії США у війні. Не як країни НАТО, а ухваливши рішення окремо. Типу, ми попросили про військову допомогу, а Вашингтон нам її надав за межами Альянсу. Так може бути і ніхто не має права втручатись у наші стосунки із США. Тому питання обсягів і виду військової допомоги вимагають індивідуального підходу”.

Більше читайте в інтерв’ю: “Валерій Клочок: «США готуються ввести в Україну свою армію»