Союзники повинні допомогти ЗСУ вирівняти військовий потенціал з армією рф: Романенко про ситуацію на фронті

Союзники повинні допомогти Україні вирівняти військовий потенціал ЗСУ та російської армії, аби наші воїни могли йти в контрнаступ.

Про це у коментарі для ІА «ПІКА» розповів кандидат військових наук та генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

За його словами, ми бачимо, що британці зокрема, зараз чим можуть, тим допомагають Україні та ЗСУ.

«Але треба розуміти: на початку війни воєнний потенціал рф перевищував воєнний потенціал ЗСУ аж у три рази. Тобто йдеться про сукупність озброєння, особового складу, рівня навчання особового складу, забезпечення, тощо.

Особовий склад ЗСУ завдяки тому, що у 2021 році Україна  проводила щомісяця високого рівня навчання воїнів, які перш за все перебували після 2014 року на позиціях ООС і були найбільш підготовані, змогли виграли першу оборонну операцію і зірвали бліцкриг росіянам. І після цієї операції військової ЗСУ зменшили потенціал російських військ на третину, але ж дві треті залишились. Також росіяни ще мобілізацію провели, техніку дістали зі складів замість побитої. Хоча з десяти одиниць техніки працює одна-дві, але все одно працює і їде в Україну», – зазначив експерт.

І додав: «Тому я вважаю, що з нашими союзниками говорити по-іншому, адже завдання помінялися і Україні треба допомогти таким чином, аби вона змогла вистояти в обороні. У цілому воєнний потенціал у нашої армії менший, ніж у російської. Хоча у Європі заявили, що допомагають, аби ми послабили ЗС рф. Та це ключове завдання стратегічного рівня, яке потребує  іншого забезпечення зараз – тому не варто рахувати окремі гаубиці чи інші одиниці техніки, які ми отримуємо від союзників, а в цілому сказати, щоб наші союзники забезпечили нас зброєю та технікою настільки, щоб ЗСУ хоча би зрівнялися за військовим потенціалом з армію рф. Адже в жорстоких боях українська армія помалу відступає, а це треба зупинити. Потім зробити оперативну паузу і за цей час підготувати стратегічні резерви – особовий склад, новітню техніку, яку союзники нам повинні поставляти масово. І лише спираючись на цей резерв можна буде організувати контрнаступальні операції щодо звільнення наших територій від ворога».

Чи буде найближчим часом затишшя на фронті, як прогнозують окремі експерти?

«До затишшя на фронті нам треба ще добратися, бо потенціал російської армії вищий і вони атакують і просуваються на певних ділянках, зокрема на Луганщині. Росіянам поставили завданнях до 1 червня захопити Луганську область і до 1 липня – Донецьку область, а також Херсонщину і пробити сухопутний коридор на Придністров’я. Але ці плани вже нездійснення – ні за часом, ні за завданнями, хоча росіяни все одно просуваються.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Тому за затишшя на фронті нам треба послабити противника настільки, щоб він видихнувся, зупинився і перейшов до оборони. А ми використали той час і якщо союзники дотримаються обіцянок щодо зброї і українські воїни підготуються, то зможуть застосовувати її у для констрнаступальних операцій», – резюмував Романенко.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: