Сім’я віруюча, але пережив трагедію: що відомо про 20-річного солдата, який розстріляв нацгвардійців (фото)

Невелике село Броска Ізмаїльського району на Одещині – саме тут виріс 20-річний солдат Нацгвардії Артемій Рябчук, який у ніч на 27 січня розстріляв п’ятьох товаришів по службі та ще п’ятьох поранив.

Хлопець був віруючим і жодними скандалами у рідному селі не запам’ятався. Місцеві жителі кажуть, що на психіку Артемія могла вплинути трагедія з другом, який втопився на його очах.

Докладніше про це розповідає “Обозреватель”.

Ріс тихим хлопцем у сім’ї віруючих

Артемій виріс у селі Броска в сім’ї вірян Марії та Юрія. За словами місцевих жителів, батько парубка помер, коли той ще навчався у технікумі.

“Тато хворів, начебто страждав на епілепсію. І коли Артем після 9-го класу перейшов вчитися в технікум, батько помер. Його мама займається тим, що пече солодощі й торти на продаж. Вона часто приносила частування на заходи у клас. Вони дуже віруючі. Артем теж віруючий хлопець, він часто виступав у класі на теми, пов’язані з Біблією, ми навіть здивовані, що він взагалі пішов служити в армію і взяв у руки зброю. Батьки піклувалися про нього і його сестру. Мама завжди приходила на збори і цікавилася, що в Артема у школі”, – розповідає одна із мешканок села.

Артемія Рябчука було призвано до Нацгвардії у жовтні 2021 року

Загострене почуття справедливості та трагічна загибель друга

Жінка також згадує, що в житті Артемія сталася трагедія. “Вони з другом Сергієм після того, як той закінчив 11-й клас, пішли на Дунай на пляж. І той на його очах почав тонути. Артемій нічого не міг вдіяти, бо вони обоє не вміли плавати. Сергій потонув буквально за метр від нього. В Артемія був стрес, він бігав по пляжу і дуже сильно плакав. Потім він навіть на похорон не прийшов, була тільки його мама. Можливо, це теж сильно вплинуло на хлопця”, – припускає вона.

Артемія запам’ятали як товариського та доброзичливого хлопця. Кажуть, що вчився він сумлінно і жодними поганими вчинками не відзначався.

Щоправда, хлопець мав загострене почуття справедливості. Якщо щось було несправедливо, то він обстоював власну думку і доводив свою позицію. Міг образитися, якщо до нього не дослухалися. Але загалом враховували його думку, адже хлопець умів переконувати.

Затримання Рябчука у Дніпрі

Пояснити вчинок Артемія Рябчука у селі не можуть. Там вважають, що трагедія з його другом теж могла якось на нього вплинути. Але причини, через які він відкрив вогонь по товаришах по службі, має з’ясувати слідство.

Натомість ексзаступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко назвав солдата строкової служби Артемія Рябчука, який вчинив стрілянину в Дніпрі в четвер вранці, 27 січня, внаслідок чого загинуло п’ятеро людей та п’ятеро отримали вогнепальні поранення, “жорстким та самозакоханим убивцею”. Він також закликав не робити зі стрільця жертву.

Про це Геращенко написав на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо: