Нещодавно представник Головного управління розвідки Вадим Скібіцький в одному з інтерв’ю розповів, що російські війська облаштовують третю лінію оборони в Херсонській та Запорізькій областях. Це, на його думку, свідчить про плани закріпитися на окупованих територіях. Кандидат військових наук та генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко пояснив, чому ворог фіксує свої позиції і що необхідно, щоб Україна могла ефективно контратакувати російську армію за таких умов.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Чому росіяни почали «вкопуватись»?
Таке будівництво укріплень свідчить про те, що російська армія втратила свої наступальні можливості. Тобто, у них вже немає достатньо сил, щоб атакувати нас. Вони втратили багато техніки та особового складу. Крім того, у тих солдатів, які залишились, вкрай низький бойовий дух. Тому якщо вони перейдуть до оборони, це дозволить їм економити сили. До того ж, якщо вони закріпляться на цих позиціях, це означатиме, що формально вони виконали наказ і захопили якісь території України. Тому зараз на нас чекає оперативна пауза на фронті.
Наскільки це затримає наш контрнаступ і що на необхідно для того, щоб він був ефективним?
Наразі надто рано говорити про якийсь контрнаступ української армії. Це пов’язано із тим, що для таких речей необхідні великі сили. У нашому випадку мова йде про потужний боєздатний стратегічний резерв, який складатиметься із навчених людей. Для цього потрібен час. Сьогодні потенціал росії є вищим, ніж у нас, тому нападати на сильнішого ворога – безглуздо.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Крім того, нам необхідна відповідна техніка, яка зможе нищити оборону ворога. Ми вже її попросили, але вона ще до нас не зайшла. Я маю на увазі потужну і високоточну артилерію, системи залпового вогню, які б’ють на відстань у 300 км, і ракетне озброєння. Це дозволить ефективно знищувати ворога навіть у тилу, а це «відріже» постачання пального, боєприпасів та харчів російській армії. Окрім того, нам потрібні дрони-камікадзе, літаки й гелікоптери. Іншими словами, ми маємо наростити більший потенціал, ніж у ворога, і тоді йти в атаку. Це можливо, але це не робиться відразу, тому ця війна затягується. До того ж, коли ця зброя прибуде, нам треба буде ще певний час для того, щоб її опанувати.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Валерій Клочок: «США готуються ввести в Україну свою армію»
- На кого росія може обміняти захисників Маріуполя? Відповідь політолога
- «Вступ України до ЄС через 15-20 років»: чи боїться нас Захід? – думка експерта
- «Це лише «вступні титри», це ще навіть не зав’язка, я вже мовчу про кульмінацію» – відомий юрист про «справу Медведчука-Порошенка»
- Обмін, в’язниця чи примусова робота: що чекає на полонених росіян? – думка експерта
- «Це ще не загибель, але удар буде болісним»: економіст про зовнішні борги росії