Резніков розповів, яку кількість військ Росія розмістила біля кордону з Україною

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що на кордоні з Україною РФ розмістила близько 112 тисяч військових, а разом із морською та авіаційною компонентою – близько 130 тисяч, що на 20 тисяч більше, ніж було у грудні.

Про це повідомив Резніков у Верховній Раді під час години уряду, пише УП.

“Станом на зараз не спостерігається жодних явищ чи дій військового характеру, які би помітно відрізнялися від того, що відбувалося навесні минулого року перед Великоднем. Єдина відмінність у військовому плані, за якою ми уважно стежимо, це ситуація у Білорусі.

Що кардинально відрізняється – це інтенсивність гібридних заходів, у першу чергу інформаційних, а також вплив цих заходів на макроекономічну ситуацію”, – розповів міністр.

За словами Резнікова, такі повідомлення – це засіб тиску, при чому “не тільки і не стільки на Україну”.

Міністр оборони також зазначив, що є відмінності у цифрах різних розвідок про сили РФ біля кордонів України, і вони пов’язані “з відстанню і трактуванням цієї відстані”: хтось вказує відстані до 200 км від кордону, як Україна, а хтось – до 400 км.

“На початку грудня ми спостерігали за 41 батальйонно-тактичною групою та іншими підрозділами російської армії, які нараховували 94 тисячі осіб, з авіаційною та морською компонентою це було близько 110 тисяч.

Зараз ми спостерігаємо за частинами, які нараховують близько 112 тисяч осіб, а з морською та авіаційною компонентою – це близько 130 тисяч осіб.

У квітні минулого року бойовий компонент, який стягувала Росія, становив 126 тисяч осіб. Отже, кількість тоді і зараз можна співмірна. Неспівмірна реакція”, – додав Резніков.

Резніков додав, що Росія стягнула на 300 танків більше, ніж навесні.

Але в українських військових вже є сучасні протитанкові засоби – це “Стугна”, Корсар, Джавелін, NLAW, і їх кількість “на порядок більша, ніж кількість потенційних мішеней”.

Міністр заявив, що кількість військової допомоги він озвучити не може, вона “Більш оптимістична, ніж те, що лунало у ЗМІ”.

Резніков згадав, що 6 великих десантних кораблів із Північного та Балтійського флотів РФ увійшли до Середземного моря – і можуть увійти в Чорне море.

“Ми знаємо, які підрозділи морської піхоти знаходяться у них на борту, і ще краще про це знає авіаносна група Військово-морського флоту США”, – заявив міністр.

Він додав, що військові прораховують усі можливі сценарії, тому будь-які прогнози щодо термінів ескалації – це лише варіанти розвитку подій.

Більше важливих політичних новин читайте за посиланням: