Психологиня розповіла про можливі психологічні проблеми людей під час війни

Політичний психолог і кандидат психологічних наук Світлана Чуніхіна розказала про можливі психологічні проблеми людей під час війни.

Про це вона розповіла у коментарі для ІА «ПІКА».

За словами Світлани Чуніхіної, це зветься синдромом «того, хто вижив».

«Такий стан називається «синдромом того, хто вижив» або «комплексом провини того, хто вижив». В його основі лежить цілий комплекс психологічних причин – скорбота за постраждалими, відчуття солідарності, прояв емпатії. Але передусім такий стан слід розглядати як один зі способів подолання наслідків події, яка травмувала, або опанування стресовою ситуацією.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Провина – це агресія, спрямована на самого себе (у такому стані люди займаються «самопожиранням», «самопокаранням» тощо). В ситуації загрози вивільнюється багато агресії, яка має знайти вихід – об’єкт, на якій її можна спрямувати з метою знищення загрози. Мирні люди не мають можливості виплескувати агресивні почуття «за адресою» – на ворога. Тому єдиним доступним для них об’єктом агресії часто стають вони самі. Коли агресія знаходить хоч якійсь вихід, приходить своєрідне почуття полегшення і «розрядки», – пояснила психологиня.

Ексклюзивні новини читайте за посиланням: