Із самого початку активної фази російсько-української війни Німеччина займає доволі невизначену позицію щодо цього конфлікту. З одного боку вона приймає українських біженців, але з іншого виступає проти рішучих санкцій щодо росії. З одного боку вона обіцяє відмовитись від російського газу, а з іншого – відмовляється надавати нам необхідну зброю, скорочуючи удвічі вже погоджений список, до якого входили навіть танки «леопард».
То чому Німеччина не займає чіткої позиції? Про це ІА «ПІКА» розповів кандидат політичних наук Василь Мокан.
Чому Німеччина відмовилась надавати нам обіцяну зброю?
Німеччина у Європі завжди займала специфічну позицію, яка виходила із їхніх інтересів – не лише політичних, а й бізнесових. Ми ж знаємо, що це одна із країн ЄС, яка чи не найбільше інтегрована у бізнес-середовища росії. Крім того, не варто забувати, що у них був геополітичний пунктик, що після Другої світової війни вона не продає зброю іншим країнам. Це і був їхній головний аргумент, чому вони не постачали Україні важке чи технологічне озброєння і навіть забороняли іншим країнам надавати нам зброю їхнього виробництва.
Чи зміниться позиція Німеччини в близькому майбутньому?
Ситуація вже дещо змінилась. Зважаючи на настрої Євросоюзу і самих німців, їхня влада не може ігнорувати глобальну підтримку України. Тому вони надають нам те, що вважають за потрібне. Але, на жаль, Німеччина, разом із Угорщиною, не надто лобіює важливі для нас і для зупинки путінського режиму санкції щодо повного ембарго російських енергоносіїв, які живлять цю військову агресію. Хоч Німеччина є однією з найбільших держав ЄС і на неї не можуть не зважати інші країни Європи, хотілось би більш рішучої допомоги від них. Тим більше, що мовою дипломатії ми вже давали їм такий сигнал, коли до нас мав приїхати Штайнмаєр. Тому, думаю, якесь озброєння і амуніція до нас від них буде йти, але не в тих обсягах і не таке, як це потрібно нам.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Також Німеччина заявила, що може надати притулок громадянам росії, яких переслідує режим путіна. Як можна пояснити такий крок?
Насправді варто віддати належне: Німеччина радо приймає і наших біженців. Але тут, очевидно, мова йде про політичний притулок тих осіб, яких путінський режим переслідує всередині країни. Тому я не бачу нічого поганого у таких кроках.
З іншого боку, якщо ми проаналізуємо комунікацію росії та Німеччини протягом останніх років, то ми зрозуміємо, що Берлін завжди займав таку позицію. Вони завжди казали, що з агресором треба вести діалог і таким способом йти на певні поступки. Оця м’яка дипломатія дуже відрізняється від політики путіна, бо він розуміє лише мову сили. Тому сьогодні нашими союзниками у цих питаннях є не Німеччина, а США та Великобританія.
Читайте також:
-
“Третя світова війна: чи відкриє росія «ящик Пандори»? Інтерв’ю з Олександром Мусієнком”
- «Найбільше окупанти раділи вкраденим чистим трусам» – політолог, який пережив окупацію Бучі
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Жданов розповів, чому Україна досі не знищила кримський міст
- Чи вдарить Британія по росії, якщо та застосує ядерну зброю проти України? – відповідь військового експерта
- Чи може московія нанести ядерний удар по Львову? – версії експерта
- Як довго обстрілюватимуть ракетами захід України? – військовий експерт розповів подробиці
- Битва за Донбас: які міста стануть ключовими? – думка військового