Легендарні Minigun потраплять до ЗСУ для боротьби з дронами: пакет допомоги на 400 млн доларів від США
Саме M134 або GAU-19 ховаються під доволі розмитим формулюванням "кулемети для боротьби з БПЛА", - зазначає Defense Express.
США 23 лютого оголосили новий пакет допомоги на 400 млн доларів, який включає вже можна сказати класичний набір озброєння та забезпечення.
Зокрема мова йде про:
- ракети до ЗРК NASAMS та керовані реактивні снаряди для HIMARS, а також протирадіолокаційні AGM-88 HARM
- артилерійські боєприпаси, включно зі 10 тисячами 120-м мінометних мін, високоточними 155-мм снарядами
- 150 позашляховиків HMMWV та 100 легких тактичних автомобілів
- 150 великокаліберних кулеметів з тепловізійними прицілами для протидії БПЛА
- запчастини для 105-мм артилерії, боєприпаси для стрілецького озброєння, генератори
Враховуючи те, що більшість видів озброєння вже постачалось до України, то увагу привертає позиція з великокаліберними кулеметами з тепловізійними прицілами, які призначені для боротьби з БПЛА. Й можливо зробити припущення, які саме кулемети будуть передані до ЗСУ.
Справа в тому, що у ролі зенітних засобів зазвичай використовується вже автоматичні гармати, на кшталт M61 Vulcan калібром 20-мм. Водночас кулеметний калібр нижчий за цей показник й стосується розповсюджених в армії США кулеметних калібрів 12,7- та 7,62-мм.
Також для боротьби з БПЛА вкрай важлива швидкострільність, що зокрема дозволяє одразу відкинути ряд піхотних кулеметів. І тоді одним з небагатьох варіантів є системи Minigun, які класифікуються саме як важкі кулемети.
Зокрема мова йде про такі відомі кулемети, як M134 Minigun у калібрі 7,62×51 мм NATO, який добре відомий завдяки доволі частому використанню у бойовиках.
А також менш відомий GAU-19, проте у більш серйозному калібрі .50 BMG (12,7×99 мм).
Обидва цих кулемети дозволяють встановлення тепловізійних приладів на штатне кріплення для прицілу, а надвисока швидкострільність цілком дозволяє ефективно боротися з повітряними цілями.
Для M134 Minigun до 6 тисяч пострілів за хвилину, а для GAU-19 до 2 тисяч пострілів за хвилину. При цьому при такій швидкострільності для знищення таких цілей, як Shahed-136 чи баражуючого боєприпасу “Ланцет” може вистачити й 7,62×51. Хоча звісно 12,7-мм у цьому випадку буде значно ефективніший за рахунок значно більшої потужності.
Водночас не виключено, що мова йде не просто про кулемети з тепловізійними прицілами, а про повноцінні зенітні системи, де використовується тепловізійна прицільна станція та дистанційне керування.