Холера в Маріуполі: як варто діяти? Медичний експерт дав поради

Нещодавно головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів , що у Маріуполі склалась критична ситуація через масові поховання та відсутність питної води. У зв’язку із цим місту загрожує епідемія холери. Ситуація ускладнюється і через те, що Міністерство охорони здоров’я наразі не має повної інформації про епідемічний стан окупованих територій.

Засновник Української медичної експертної спільноти Ігор Найда розповів, чому маріупольцям загрожує ця хвороба та як нам варто діяти.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

Чому в Маріуполі з’явився ризик епідемії холери?

По-перше, це санітарні умови – вони просто не відповідають нормальному життю. Температура повітря, яка піднялась із приходом літа, відсутність проточної чи хоча б чистої питної води, відсутність нормальної каналізації й таке інше – все це причини появи холери. Крім того, маріупольці банально не мають можливості дотримуватись елементарних правил санітарної гігієни. Всі ми маємо щось їсти і ця їжа повинна готуватись в хоча б на чистій воді, а в Маріуполі навіть цього немає. Все це в комплексі призвело до того, що в місті може спалахнути епідемія холери.

Крім цього, в людей немає жодних засобів дезінфекції, а організувати якісь епідеміологічні заходи – неможливо через російське вторгнення.

Як має діяти українська влада в такій ситуації?

Тепер просто необхідно звертатись до Всесвітньої організації охорони здоров’я. ВООЗ має терміново присилати до нас своїх представників і ставити питання про організацію всіх необхідних умов для жителів міста. Це і надання чистої питної води, і організація відведення відходів людської життєдіяльності тощо. Саме Всесвітня організація охорони здоров’я за умов війни має втрутитись і забезпечити маріупольцям доступ до необхідних засобів особистої гігієни. А вже тоді треба буде здійснити цілу низку заходів, які зможуть не допустити до повторення епідемії холери. Тому, якщо підсумувати, то треба, щоб представники ВООЗ приїхали в Маріуполь, забезпечили людей чистою водою і надали можливість доглядати за власною гігієною.

 

Довідка:

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті.

Інкубаційний період триває від кількох годин до 5 днів. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму.

Джерелом збудника інфекції є людина – хворий або носій вібріонів.

Холерний вібріон може зберігати життєздатність у воді протягом тривалого часу, у харчових продуктах при кімнатній температурі протягом 2-5 днів, на поверхні плодів і овочів в умовах сонячного освітлення протягом 8 годин, при низьких температурах та у морській воді — 2 тижнів і більше, у кишечнику окремих річкових та морських тварин — декількох місяців. Під час кип’ятіння холерний вібріон гине протягом хвилини, є малостійким до висушування, до прямого сонячного опромінення, є надзвичайно чутливим до дії звичайних дезінфектантів.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Симптоми холери

  • Першими симптомами холери є діарея, блювота, болі у животі.
  • Характерні симптоми холери:
  • частий, до 10 і більше разів на добу, пронос. При цьому людина втрачає  багато рідини – до 20 літрів на добу. У результаті втрати рідини відбувається згущення крові і зневоднення організму;
  • через втрату з рідиною мікроелементів з’являються м’язові судоми, частіше за все – починаючи з литкових м’язів;
  • загострення рис обличчя, очі западають, синіють губи і вушні раковини;
  • холодна шкіра (холера – одна з небагатьох інфекцій, що супроводжуються нормальною або навіть зниженою температурою тіла);
  • шкіра втрачає пружність, легко збирається в складки і дуже довго розправляється, а шкіра стоп і рук стає зморшкуватою (так звані «руки прачки»);
  • задишка, різка слабкість.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: