«Допотопними» і неточними ракетами росія хоче знищити якнайбільше наших громадян – військовий експерт
Нещодавно росія завдала ракетного удару по кременчуцькому ТРЦ «Амстор», в якому перебували цивільні люди. Президент України Володимир Зеленський назвав таке влучання невипадковим і заявив, що це тероризм, адже ворог використав ракету X-22 «Буря». Це – крилата протикорабельна ракета повітряного базування, довжина якої становить 12 метрів, а вага – майже 6 тонн. Їх почали виробляти ще у 1967-му році і до 1989-го було вироблено приблизно 1 000 штук. Що цікаво, радіус похибки влучання такого боєприпасу становить 300 м.
Військовий експерт Михайло Жирохов розповів, чому росія використовує такі ракети і як багато такої зброї вона ще має.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Чому росія використовує саме таке озброєння при обстрілах?
Якщо мати бажання, то можна стверджувати, що таким чином росія просто хоче знищити якнайбільше наших цивільних громадян та об’єктів інфраструктури. Це не є високоточна зброя і вона дуже потужна, тому про таке можна говорити.
Але я вважаю, що головною причиною такої поведінки москви є те, що у неї банально закінчуються новітні ракети. Для знищення України рф спочатку почала використовувати «Калібри», бо мала зовсім інші плани. Якщо говорити про військову тактику, то таку високоточну зброю їм варто було притримати для стратегічних цілей, які вони намагаються вражати зараз, а ворог, чомусь, саме із неї почав. Окрім того, що росія не лише не добилась успіху, їй ще й треба зберігати приблизно третину таких ракет як резерв, аби не бути зовсім «голою». А цілей, які їм треба вражати, ще багато. Тому вони й стали стріляти старими та менш технологічними ракетами, які довелось розконсервовувати.
А скільки таких ракет є у росії?
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Дуже багато. Тільки Україна, у свій час, передала рф 700-800 таких ракет. Крім того, їх «штампували» протягом 20-ти років і не використовували у жодному із конфліктів. Тому дуже важко сказати, скільки їх залишилось у ворога. Ця історія може тривати ще від трьох місяців і довше. Щоправда, є і позитив: зараз росія змушена все більше ракет запускати по одній цілі, оскільки наша протиповітряна оборона покращилась і ми збиваємо все більше їхніх крилатих боєприпасів.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Надруковані гривні: чим це загрожує і хто на цьому може «гріти руки»
- Як закінчиться війна, що можна назвати перемогою і що станеться, якщо путін помре?
- Що таке ешелонована протиповітряна оборона Києва? – пояснення експерта
- Чи «загнеться» економіка рф після дефолту? – думка економіста
- Атака на СБУ чи немилість? Чи «викине» Зеленський Баканова з команди