Чи справді найближчими місяцями наступ росії в Україні сповільниться? Військовий розповів подробиці

Кандидат військових наук та генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко розповів, чи справді і коли “росія може дійти точки, де не буде жодного руху вперед».

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

Зазначимо: прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив: розвідка Британії вважає, що найближчими місяцями наступ росії в Україні сповільниться.

«До такої ситуації може призвести опір з боку ЗСУ, але варто зауважити, що обидві сторони дуже виснажені. Однак росіяни кидають всі ресурси і просуваються вперед: вже Золоте захопили, зараз б’ються за Сєвєродонецьк і Лисичанськ, – зазначив Романенко. – Можливо, з цього і почнеться сповільнення наступу рф і далі буде оперативна пауза.  І тут питання саме в тому, щоб зупинити просування, хоча і будуть обстріли безумовно».

За словами експерта, ця оперативна пауза може тривати протягом двох тижнів. При цьому триватиме доти, поки одна зі сторін не набере серйозні резерви стратегічного рівня для вирішення ситуації, або сторони  перейдуть до перемовин.

«У серпні наше командування вже ухвалюватиме рішення, чи просуватися далі і йти у контрнаступ і чи є на це сили. До речі, під час другої зустрічі «Рамштайн» міністри сформували друге завдання – ослабити росіян настільки, щоб вони не могли здійснювати агресію. Але це стратегічне завдання потребує відповідного забезпечення, а забезпечення з їхнього боку немає навіть на перше завдання, аби Україна змогла здійснити оборонну операцію і зупинити рф. А це може відбутися тоді, коли, як мінімум, будуть вирівняні воєнні потенціали Збройних сил обидвох країн, адже поки потенціал росії перевищує український», – додав військовий  експерт.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Звідки росія візьме підкріплення – з білорусі?

«Так, цілком можливо, що підсиленням для росії може стати білоруська армія, адже путін збирається їхати до лукашенка. Також агресор хоче підштовхнути Україну до перемовин, на які поки ми не йдемо. От для цього путін і хоче організувати нову ділянку на білорусько-українському кордоні», – резюмував експерт.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: