11 березня по Івано-Франківську ворог завдав ракетного удару, який навіть не виявили наші засоби ППО. Як повідомлялось тоді, ми не «бачили» ракету, бо вона летіла надто низько. Нещодавно Велика Британія передала Україні нові засоби протиповітряної оборони «Stormer», орієнтовані саме на авіацію з низькою висотою польоту.
Як відбувається виявлення повітряної загрози, чому об’єкти в небі складно пеленгувати на низьких висотах і чи допоможуть нам «Стормери»? Про це журналісту ІА «ПІКА» розповів генерал-лейтенант у відставці та кандидат військових наук Ігор Романенко
Які війська виявляють повітряну загрозу?
Таким займаються локаційні станції та протиповітряна оборона сухопутних військ. Коли ці підрозділи виявляють якийсь об’єкт у небі, вони надсилають цю інформацію на ті роди військ, які мають нищити ворога у повітрі – це винищувальна авіація, зенітно-артилерійські комплекси тощо.
Як це відбувається і чому загрозливими є об’єкти з низькою висотою польоту?
Виявляння будь-яких повітряних цілей, які пролітають низько над землею, є складним суто через фізичні причини. Це розповсюдження електронної енергії. Станція чи локатор, грубо кажучи, бачить «прямо» і для того, щоб він охоплював більше простору, його доводиться ставити високо, а це небезпечно. Такі вежі добре помітні та вони одразу ж стають зручними цілями для ворога. Тому ми змушені локатори ставити нижче і спрямовувати їх під кутом трохи вверх. Навіть якщо промені радарів заходять за горизонт, вони все одно пеленгують високі об’єкти. Тому найефективніше виявляти об’єкти низького польоту візуально. Але це також складно, бо такі цілі мають кутове переміщення і дуже велику швидкість.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Як зараз працює наша ППО і чи допоможе нам допомога Британії?
Зараз у нас є певні проблеми із ППО, бо багато профільних військових і відповідної техніки ворог знищив у перші дні війни. росія свідомо завдавала ударів по нашій протиповітряній обороні. Такий хід окупантів був зрозумілий, але ми не зовсім були готові до початку війни, бо багато хто спочатку казав, що активна фаза війни не почнеться, а потім ми вже використовували те, що у нас є. Тому нам необхідно опановувати всі засоби протиповітряної оборони, які нам тільки дають. А що стосується британського «Stormer», то з ним ситуація дещо інша – він орієнтований на літаки, а не на ракети чи безпілотники. Тому для протиракетних ударів він буде малоефективним.
Читайте також:
-
“Третя світова війна: чи відкриє росія «ящик Пандори»? Інтерв’ю з Олександром Мусієнком”
- «Найбільше окупанти раділи вкраденим чистим трусам» – політолог, який пережив окупацію Бучі
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Чи може московія нанести ядерний удар по Львову? – версії експерта
- Як довго обстрілюватимуть ракетами захід України? – військовий експерт розповів подробиці
- Битва за Донбас: які міста стануть ключовими? – думка військового
- Яких провокацій чекати від окупантів на Великодні свята? Експерт розповів про ризики та варіанти
- «Холодна війна»: які наслідки матиме та чи загрожує росії повна ізоляція? Думка експерта