22 січня Україна відзначає День Соборності, присвячений Акту об’єднання УНР та ЗУНР.
Про це інформує ТСН.
Акт Злуки
Проголошення Центральною Радою Української Народної Республіки стало центральною подією Української революції 1917 – 1921 років, логічним завершенням довготривалого національно-визвольного руху.
IV Універсалом Центральної Ради УНР твердо заявила про соборницьку перспективу своєї державної політики.
Революція 1918 року
в Австро-Угорщині посилила надії українців Наддністров’я на здобуття права власного самовизначення, а факт існування державності у Великій Україні надавав їм упевненості в неминучості об’єднання нації в єдиній Українській Соборній Самостійній Державі.
18 жовтня 1918 р. у Львові сформувалася Українська Національна Рада (УНРада) на чолі з Євгеном Петрушевичем, яка взяла у свої руки владу в західно-українських землях, проголосила, що Східна Галичина, Північна Буковина та Закарпаття, які “творять цілісну українську територію, уконституйовуються… як Українська держава”.
Фото: Уніан
3 січня 1919 року у Станіславі (нині Івано-Франківськ) було ухвалено рішення про злуку, в якому зазначалося: “Українська Національна Рада, виконуючи право самовизначення Українського Народу, проголошує з’єднання Західно-Української Народньої Республіки з Українською Народньою Республікою в одну одноцільну, суверенну Народню Республіку”.
Відновлений ланцюг
1919 року патріотично налаштовані громадяни України взялися за руки і утворили “Живий ланцюг” як символ єднання великого українського народу в одній непорушній державі.
Наступний такий ланцюг було утворено аж 1990 року, коли вже наші сучасники повторили цей промовистий акт рукостискання між Лівобережною та Правобережною Україною, вітаючи нову добу в національній історії як початок Українського відродження.
Ідея Соборності стала нашим важливим національним символом. Актуальною вона лишається й нині, коли стоять питання деокупації Донбасу й повернення Криму.
Ми також інформували:
Президент Зеленський та перша леді вшанували пам’ять жертв Голодоморів (фото).